niedziela, 2 lipca 2017

POSŁOWIE


Bredford po kilku latach ożenił sie powtórnie. Jego nowa żona była młodziutką absolwentką Oxfordu, Wkrótce  Bredford stał się ojcem pary pulchnych bliźniaków. Nowa żona była całkowicie odmienna fizycznie od Fiony, była nieduża i korpulentna, na codzień pełna wigoru, nieco wulgarna, zadziorna intelektualistka . Usunęła z domku pamiątki po Fionie, jakby chciała zatrzeć w pamięci Bredforda, wszystkie ślady po dawnej żonie. Ale białej gęsi z gipsu Bredford nie pozwolił usunąć z parapetu okna w przytulnym domku z czerwonej cegły.
Fiona już nie miała więcej powodu by pojawiać się w okolicach domku Bredforda, wraz  rozwiązaniem sprawy seryjnego mordercy  powróciła na stałe do swojego zamczyska  w niebiańskich sferach.
Eva odeszła ze służby policyjnej, poznała w trakcie prowadzonego, kolejnego  sledztwa prawdziwego brytyjskiego księcia, który zauroczył się w niej do tego stopnia, że oświadczył się  i wprowadził ją do swojej arystokratycznej rodziny. Zamieszkali w wygodnym, dużym i staroświeckim domostwie z wypielęgnowanym ogrodem niedaleko Parku Richmond. Eva po jakimś czasie porzuciła mężczyznę. Zniknęła. Nikt jej nie szukał.
Chcę wiedzieć co się stało z czarną , jedwabną wstążką . Morderca zabrał ją ze sobą do własnej celi w Featherstone w Staffordshire. Zaczął pisać dziennik, czarna wstążka Ewy była jego ulubioną zakładką do zaznaczania miejsc, do ktorych chciał powrócić nie tylko we  wspomnieniach . Sędzia na procesie wydał wyrok dożywocia. 
Featherstone w Staffordshire było największym więzieniem na Wyspach. Ale zdarzały się z niego  ucieczki...  z

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz